Bartın Havadis

Askıda portakal uygulamasıyla sosyal mesaj veriyor

BARTIN’IN AMASRA İLÇESİNDE YAŞAYAN FARUK PAPİLA PANDEMİ DÖNEMİNDE DAYANIŞMA MESAJI VERMEK İÇİN EVİNİN BAHÇESİNDEKİ MANDALİNA VE LİMON AĞAÇLARINA PORTAKAL ASIYOR. GÖRENLERİN BÜYÜK ŞAŞKINLIK YAŞADIĞINI VE BAHÇEYE GİRİP PORTAKALLARDAN ALDIĞINI SÖYLEYEN PAPİLA EKSİLEN PORTAKALLARI İSE HER GÜN TAMAMLIYOR.

Askıda portakal uygulamasıyla sosyal mesaj veriyor
211 views
27 Nisan 2021 - 15:39

Bartın’ın Amasra ilçesinde yaşayan Faruk Papila, pandemi döneminde dayanışma mesajı vermek için evinin bahçesindeki mandalina ve limon ağaçlarına portakal asıyor. Görenlerin büyük şaşkınlık yaşadığını ve bahçeye girip portakallardan aldığını söyleyen Papila eksilen portakalları ise her gün tamamlıyor.

Bartın Amasra ilçesinde Turgut Işık Caddesi üzerinde oturan Faruk Papila eşi benzeri görülmemiş askıda portakal uygulaması ile görenleri hem şaşırtıyor hem de gülümsetiyor.

Evinin bahçesindeki limon ve mandalina ağacına pazardan özenle seçip aldığı portakalları asan Papila, insanların bahçesine girip bu portakalları alıp yemesinden mutluluk duyduğunu, portakallar eksildikçe yenilerini asmaya devam ettiğini ifade etti.

Pandemi döneminde örnek olabilecek nitelikte bir sosyal mesaj vermek istediğini dile getiren Papila insanların mandalina ve limon ağacındaki portakalları gördüğünde oldukça şaşırdığını ve tebessüm ettiklerini de sözlerine ekledi.

Toplum olarak Pandemi sürecinde insanların gülmeyi ve tebessüm etmeyi unuttuğunu söyleyen Papila askıda portakal uygulaması hakkında ise, “Bu pandemi şartlarında topluma bir şekilde destek olabilmek niyetiyle başladım. Aylar evvel mandalina asmıştım. Mandalina mevsimi bitti şimdi de portakal. Gelsin ihtiyacı olan alsın götürsün. Kapıda açık zaten. Bittikçe de sürekli takviye ediyorum. Görenler şaşırıyorlar. Asıl espri mandalina ve limon ağacında portakal yetişmesi oluyor. Toplumsal olarak gülmeyi tebessüm etmeyi unutmuştuk. Asıl bunu veriyoruz moral olarak” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.