Bartın Havadis

Bartın Üniversitesi’nden “Bu zulme sessiz kalmıyoruz” açıklaması

BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ TARAFINDAN İSRAİL’İN FİLİSTİN’DE MASUMLARI VE MESCİD-İ AKSA’YI HEDEF ALAN SALDIRILARININ KINANDIĞI BİR MESAJ YAYIMLADI.

Bartın Üniversitesi’nden “Bu zulme sessiz kalmıyoruz” açıklaması
195 views
12 Mayıs 2021 - 21:30

Bartın Üniversitesi Rektörlüğü tarafından İsrail’in Filistin’de masumları ve Mescid-i Aksa’yı hedef alan saldırılarının kınandığı bir mesaj yayımladı.

Bartın Üniversitesi Rektörlüğü’nden Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanan kınama mesajında “Bu zulme sessiz kalmıyoruz” denildi. İsrail’in Filistin’de masumları ve Mescid-i Aksa’yı hedef alan saldırılarının insan haklarına aykırı olduğunun ifade edildiği açıklamada, uluslararası camianın bu hukuk tanımaz tavırlara karşın harekete geçmesi gerektiği vurgulandı.

İsrail’i kınama bildirisinde şu ifadelere yer verildi:

“Bu zulme sessiz kalmıyoruz… Filistin’deki büyük insanlık dramı devam ediyor. Yine bir Ramazan ayında Mescid-i Aksa başta olmak üzere Kudüs’ün farklı bölgelerinde Müslümanlara yönelik hukuksuz saldırılar düzenleniyor. İsrail yönetimi tarafından yapılan bu saldırıları esefle kınıyoruz.”

Bartın Üniversitesi’nin resmi web sayfası ve sosyal medya hesaplarından yayınlanan kınama metni kısa sürede büyük ilgi gördü. Türkiye’nin 81 ilinden olduğu gibi 70 farklı ülkeden de öğrencileri bulunan Bartın Üniversitesi’nin paylaşımı yüzlerce etkileşim aldı. Akademik camianın farklı kademelerinden bilim insanlarıyla birlikte öğrencilerin de alıntıladığı kınama mesajında yaşanan zulme ve hak gaspına karşı ortak tavır sergilendi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.