Bartın Havadis

Bartın’da pozitif ve temaslı kişilere hasta bilekliği takılacak

BARTIN İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİSİNCE ALINAN KARAR KAPSAMINDA FİLYASYON ÇALIŞMALARI İLE TESPİT EDİLEN POZİTİF VAKA VE BU VAKALARIN TEMASLILARINA BARKOTLU HASTA BİLEKLİĞİ TAKILACAK.

Bartın’da pozitif ve temaslı kişilere hasta bilekliği takılacak
119 views
12 Kasım 2020 - 22:10

Bartın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisince alınan karar kapsamında filyasyon çalışmaları ile tespit edilen pozitif vaka ve bu vakaların temaslılarına barkotlu hasta bilekliği takılacak.

Bartın Valisi Sinan Güner Başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisince korona virüs (COVİD-19) salgınının yayılımını engellemek amacıyla yeni kararlar alındı. Virüsün yayılımını engellemek amacıyla alınan kararla birlikte il genelinde filyasyon çalışmaları ile tespit edilen pozitif vaka ve bu vakaların temaslılarının takibine katkı sağlamak üzere bu kişilere İl Sağlık Müdürlüğü tarafından barkotlu hasta bilekliği takılacak. Vatandaşlar izolasyon süresi içerisinde barkotlu hasta bilekliklerini hiçbir surette çıkartamayacak. Ev izolasyonunu takip eden ekipler bileklik kontrolünde de bulunacak.

Bilekliği çıkardığı tespit edilenler ve kolunda hasta bilekliği olduğu halde sokağa çıkanlar hakkında karantina kurallarını ihlal etmelerinden dolayı idari ve adli işlem yapılacak. Ayrıca bu şahıslar karantina yurduna sevk edilecek. Bileklikle sokağa çıkan vatandaşlara kent genelindeki işletmeler tarafından da hiçbir surette mal ve hizmet sunulmayacak. Bu kişilere hizmet sunan işletmeler hakkında da idari ve adli işlemlerin başlatılacak.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.