Bartın Havadis

Enkaz altından kurtarılan Elif’in ismi parka verilecek

KOZCAĞIZ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA KARAMAN, “İZMİR’DE YAŞANAN DEPREM HEPİMİZİ DERİNDEN ÜZDÜ. HAYATINI KAYBEDEN VATANDAŞLARIMIZA ALLAH’TAN RAHMET DİLERKEN YARALILARA DA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ. MEYDANA GELEN DEPREM SONRASINDA BÖLGEDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ARAMA-KURTARMA ÇALIŞMALARINI NEFESLERİMİZİ TUTARAK İZLEDİK. DEVLETİMİZİN TÜM KADEMELERİ VE EKİPLERİ ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE BÖLGEDE ÇALIŞMALARA BAŞLADILAR. GECE GÜNDÜZ DEMEKSİZİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN EKİPLERİMİZ GÜZEL ÇALIŞMALARA DA İMZA ATTI. O ÇALIŞMALARDAN BİRİ DE DEPREMDEN TAM 65 SAAT SONRA ENKAZ ALTINDAN SAĞ OLARAK ÇIKARILAN ELİF YAVRUMUZ OLDU. ELİF YAVRUMUZUN ADINI KOZCAĞIZ’DA YAPIMI TAMAMLANAN VE HENÜZ İSİM VERMEDİĞİMİZ PARKA VERME NOKTASINDA BİR DÜŞÜNCEMİZ OLDU. BU DÜŞÜNCEMİZİ İLK MECLİS TOPLANTIMIZDA GÖRÜŞECEK VE EN KISA ZAMANDA PARKIMIZI ELİF PERİNÇEK ADIYLA ÇOCUKLARIMIZIN HİZMETİNE ALACAĞIZ” DEDİ.

Enkaz altından kurtarılan Elif’in ismi parka verilecek
165 views
03 Kasım 2020 - 19:40

İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin saatler sonrasında enkaz altından kurtarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek’in ismi Bartın’ın Kozcağız beldesindeki parka verilecek.

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarındaki 6.6 büyüklüğündeki depremde 3 yaşındaki Elif Perinçek ve ailesinin yaşadığı bina yıkılmıştı. Bayraklı’da yıkılan Doğanlar Apartmanı’nın enkazında Küçük Elif’in annesi Seher Dereli Perinçek ile ikiz ablaları 10 yaşındaki Elzem ve Ezel Perinçek depremden 23 saat sonra sağ kurtarılmış, Elif’in ağabeyi 7 yaşındaki Umut Perinçek’in ise cansız bedenine ulaşılmıştı. Enkaz altında mahsur kalan 3 yaşındaki Elif Perinçek için devam eden çalışmalar sonucunda sağ olarak ulaşılan Elif depremden 65 saat sonra enkazdan yaralı olarak kurtarılmıştı.

İsmi Kozcağız’da parka verilecek

Depremden sağ olarak kurtulan ve 65 saat sonra yaralı olarak enkazdan çıkarılan Elif Perinçek’in ismi Kozcağız’da yapımı yeni tamamlanan parka verilecek.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, “İzmir’de yaşanan deprem hepimizi derinden üzdü. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerken yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Meydana gelen deprem sonrasında bölgede gerçekleştirilen arama-kurtarma çalışmalarını nefeslerimizi tutarak izledik. Devletimizin tüm kademeleri ve ekipleri çok hızlı bir şekilde bölgede çalışmalara başladılar. Gece gündüz demeksizin çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz güzel çalışmalara da imza attı. O çalışmalardan biri de depremden tam 65 saat sonra enkaz altından sağ olarak çıkarılan Elif yavrumuz oldu. Elif yavrumuzun adını Kozcağız’da yapımı tamamlanan ve henüz isim vermediğimiz parka verme noktasında bir düşüncemiz oldu. Bu düşüncemizi ilk Meclis toplantımızda görüşecek ve en kısa zamanda parkımızı Elif Perinçek adıyla çocuklarımızın hizmetine alacağız” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.