Bartın Havadis

Kassanov’dan, İsrail’in Kudüs’te Müslümanlara uyguladığı şiddete kınama

DÜNYA AHISKALI TÜRKLER BİRLİĞİ (DATÜB) GENEL BAŞKANI ZİYATDİN KASSANOV, İSRAİL POLİSİNİN KUDÜS’TE FİLİSTİNLİLERE UYGULADIĞI ŞİDDETE SERT TEPKİ GÖSTERDİ.

Kassanov’dan, İsrail’in Kudüs’te Müslümanlara uyguladığı şiddete kınama
188 views
12 Mayıs 2021 - 15:30

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, İsrail polisinin Kudüs’te Filistinlilere uyguladığı şiddete sert tepki gösterdi.

Kassanov açıklamasında şunları söyledi:

“İsrail polisinin Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinlilere saldırması kesinlikle kabul edilemez. İsrail’in bu tür uygulamaları ırkçı eylemlerdir ve bu eylemler uluslararası hukuka tamamen aykırıdır.Tüm emperyal güçlerin desteği ile siyonistlerin Filistin topraklarındaki Müslümanların evleri, iş yerleri ve çocuklarına saldırısı yıllardır devam eden bir durum. Kudüs bütün Müslümanlarındır ve Müslümanların kutsal beldesi olarak kalmaya devam edecektir. İsrail polisinin saldırıları Müslümanlara, Mescid-i Aksa’ya büyük bir saygısızlıktır ve biz DATÜB olarak bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bu saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allahtan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.