Bartın Havadis

Köy halkı her yıl bu leyleklerin yolunu gözlüyor

6 YILDIR BARTIN’IN TABANÖZÜ KÖYÜNDEKİ ELEKTRİK DİREĞİNE YUVA YAPAN LEYLEKLER KÖYLÜLERİN SEVGİSİ VE KORUMASI ALTINDA YAVRULARINI BÜYÜTÜYORLAR.

Köy halkı her yıl bu leyleklerin yolunu gözlüyor
210 views
02 Haziran 2021 - 12:20

Bartın’ın Tabanözü köyündeki elektrik direğine 6 yıldır yuva yapan leylekler köylülerin sevgisi ve koruması altında yavrularını büyütüyor.

Bartın’a bağlı Tabanözü köyü Emirler Mahallesi’ndeki elektrik direğine her yıl yuva yapan leylekler köylülerin ilgisini görüyor. 6 yıldır her baharda aynı elektrik direğine yuva yapan leylekler burada yavrularını yetiştirdikten sonra göç ediyor.

Leyleklerin yuva yaptığı elektrik direğinin bulunduğu bahçenin sahibi olan ve evi de bu bahçenin hemen yanında olan Emir Öztoprak, leyleklerin artık ailelerinden biri gibi olduğunu, gelmediklerinde yollarını gözlemeye başladıklarını söyledi.

Leyleklerin yavrularını büyüttükten sonra tekrar göç ettiğini belirten Öztoprak, “Bunlar 6 yıldır buraya geliyorlar. Biz bunlar gelmediği zamanda yoluna bakıyoruz. Bu sene Nisan’ın 13’ünde geldiler. Ağustos’un 15’inde buradan gidiyorlar yavrular büyüdüğü zaman. Camdan doğru bakıyoruz. Buralardan bakıyoruz. Sık sık bakıp kontrol ediyoruz. Zaten yavruları kesin kez bırakmıyorlar. Biri gidiyor biri geliyor. Biri yem buluyor öğütüp yavruya veriyor ondan sonra diğeri geliyor” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.