Bartın Havadis

KPSS için sınav salonları önünde uzun kuyruklar oluştu

KPSS LİSANS GENEL YETENEK GENEL KÜLTÜR SINAVI İÇİN BİNLERCE ADAY SABAHIN ERKEN SAATLERİNDEN İTİBAREN SINAVA GİRECEKLERİ BİNALARA HAREKET ETTİ. BARTIN´DA KPSS HEYECANI YAŞAYAN BİNLERCE ADAYDAN BAZILARI SINAVA SANİYELER KALA YETİŞİRKEN BAZI ADAYLAR İSE SINAVA YETİŞEMEYEREK KAPIDAN DÖNDÜ.

KPSS için sınav salonları önünde uzun kuyruklar oluştu
168 views
01 Ağustos 2021 - 11:40

Bartın’da KPSS heyecanı yaşayan binlerce adaydan bazıları sınava saniyeler kala yetişirken, bazı adaylar ise sınava yetişemeyerek kapıdan döndü. Sınav öncesi bazı binaların önünde uzun kuyruklar oluştu.

Bartın’da Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsü’nde gerçekleşen KPSS için trafik yoğunluğu da göz önüne alınarak adayların mağduriyet yaşamaması için alınan önlemler dahilinde adaylar kolluk kuvvetleri ve özel güvenlik görevlilerince sınava girecekleri bina ve salonlara yönlendirildi. Sınav öncesi bazı binaların önünde uzun kuyruklar oluştu. Adaylar tek tek aranarak sınav salonlarına alındı. Sınavın gerçekleştiği binalarda kapılar saat 10.00 itibarıyla kapandı. Bazı adaylar saniyelerle yarışarak sınava yetişebilirken, bazı adaylar ise geç kaldıkları için sınav salonlarına alınmadı.

Geç kalan ve sınav salonuna alınmayan bir aday, “Direkt 10.00 olunca olmuyor. Ben alıştım bu durumlara, benim şansım her zaman bu şekilde. Ya 30 salise ile geç kalırım. Biz hiç kazanmadık. Bu hayatta bir aşkı beceremedik, bir de bu sınavı” dedi.

Saat 10.15’te başlayan sınavla birlikte kampüs çevresinde sessizlik hakim oldu. Bazı adayların aileleri ise sınavın gerçekleştiği kampüs çevrelerinde Kur’an-ı Kerim okuyarak evlatları için dualar ettiler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.