Bartın Havadis

“Özel Eğitim ve Davranış Bilimleri Araştırma Grubu” bir araya geldi

TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI “ENGELSİZ YAŞAM ALANI” PROJELERİNDEN BİRİNİN HAYATA GEÇİRİLDİĞİ BARTIN ÜNİVERSİTESİ’NDE “ÖZEL EĞİTİM VE DAVRANIŞ BİLİMLERİ ARAŞTIRMA GRUBU” İLE TANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI.

“Özel Eğitim ve Davranış Bilimleri Araştırma Grubu” bir araya geldi
117 views
19 Mart 2021 - 17:40

Türkiye’nin en kapsamlı “Engelsiz Yaşam Alanı” projelerinden birinin hayata geçirildiği Bartın Üniversitesi’nde “Özel Eğitim ve Davranış Bilimleri Araştırma Grubu” ile tanışma toplantısı yapıldı.

Çevrimiçi gerçekleştirilen toplantıda, özel eğitim alanıyla doğrudan veya disiplinlerarası araştırma faaliyeti yürüten veya yürütecek akademisyenler bir araya gelerek olası iş birliği fırsatlarını konuştu. Bartın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Yazıcı’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya halen üniversite bünyesinde görev yapmakta olan öğretim elemanlarının yanı sıra Bartın Üniversitesi adına yurt içi ve yurt dışında çalışmalarını sürdüren araştırmacılar katıldı.

“Bartın Üniversitesi Engelsiz Yaşam Alanı Projesi” ile ilgili gelişmeler hakkında bilgi veren Prof. Dr. Yazıcı, “Üniversitemiz, özel eğitim ve dezavantajlı gruplara yönelik eğitim ve araştırma faaliyetlerine özel bir önem ve öncelik vermektedir. Araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile ilgili öğretim elemanları arasında yakın iş birliği ve birlikte çalışma imkanlarını artıracak akademik gelenekler oluşturmaya gayret gösteriyoruz” dedi.

Toplantıda 2021 Bahar döneminde Eğitim Fakültesi bünyesinde “Özel Eğitim Yandal” programının açıldığı, Eğitim Fakültesi’nin tüm bölümlerinin yanı sıra, Psikoloji, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Rekrasyon Bölümü öğrencilerinin bu programdan yararlanabilecekleri bilgisi paylaşıldı.

Toplantıya katılan öğretim elemanları kendi ilgi ve çalışma alanları ile ilgili bilgiler vererek gerçekleştirilecek çalışmalara katılmaktan büyük memnuniyet duyacaklarını ifade ettiler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.