Bartın Havadis

Rektör Uzun, “Uyum Etkinliği”nde öğrencilerle bir araya geldi

BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ORHAN UZUN, 12 EKİM 2020 TARİHİNDE BAŞLAYACAK DERSLER ÖNCESİNDE ÇEVRİMİÇİ OLARAK DÜZENLENEN “UYUM ETKİNLİĞİ”NDE ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ.

Rektör Uzun, “Uyum Etkinliği”nde öğrencilerle bir araya geldi
189 views
09 Ekim 2020 - 16:10

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 12 Ekim 2020 tarihinde başlayacak dersler öncesinde çevrimiçi olarak düzenlenen “Uyum Etkinliği”nde öğrencilerle bir araya geldi.

Güçlü altyapısı ve alanında yetkin akademik insan kaynağıyla 2019-2020 bahar dönemdeki uzaktan eğitim sürecinde büyük bir başarıya imza atan Bartın Üniversitesi’nde yeni dönem için tüm hazırlıklar tamamlandı. Bu kapsamda, ilk derslerin 12 Ekim 2020 tarihinde uzaktan eğitim sistemleri aracılığıyla işleneceği Bartın Üniversitesi’nde bu sene üniversiteyi kazanma başarısı gösteren öğrenciler için “Uyum Etkinliği” düzenlendi.

Rektör Uzun öğrencileri tebrik etti.

Çevrimiçi olarak düzenlenen etkinlikle öğrencilerle bir araya gelen Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, konuşmasına öğrencileri tebrik ederek başladı. Rektör Uzun, “Yoğun bir emek ve çalışma sürecinin ardından geleceğiniz için önemli bir noktaya ulaşmış bulunmaktasınız. Artık uzun soluklu çalışmaların ardından hayallerini gerçekleştireceğin yerde, Bartın Üniversitesi’ndesiniz. ‘Bartın Üniversitesi ailesine’ katılma başarısı gösteren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor ve ‘hoş geldiniz’ demek istiyorum. Sizleri büyük fedakârlıklarla yetiştirerek bugüne ulaştıran kıymetli ailelerinizi de tebrik ediyor, buradan selamlarımı iletiyorum” dedi.

“Yol arkadaşlığı yapacağız ve birlikte başaracağız”

Rektör Uzun, Bartın Üniversitesi’nin her zaman öğrencilerinin yanında olacağını da ifade ederek, “Açık yüreklilikle şunu söyleyebilirim ki, yaşam boyu sürecek öğrenme yolculuğumuzun kesiştiği bu zaman diliminin her anını birbirimizden öğrenerek yeni bakış açıları kazanabilmek için fırsat olarak görüyoruz. Birlikte çıktığımız bu yolculukta, hem birey ve hem de kurum olarak sınırlarımızı genişlettiğimize, ufkumuzu daha da ileriye taşıdığımıza inanıyoruz. İçinde bulunduğumuz şartlar ne olursa olsun sadece dersliklerle sınırlı olmayan bir öğrenme ortamında elimizden gelenin en iyisini yaparak geleceğe birlikte yürüyeceğiz” diye konuştu.

Uzaktan eğitimde Bartın Üniversitesi farkı

Bartın Üniversitesi’nin birçok alanda olduğu gibi ‘Uzaktan Eğitim’ noktasında da en iyi yükseköğretim kurumları arasında olduğunu kaydeden Rektör Uzun, “Sadece geçtiğimiz dönem, yani 23 Mart-29 Mayıs tarihlerinde 17 bin 737 sanal sınıfta dersler canlı olarak işlendi. Bu dönem aralığında 471 öğretim elemanı tarafından ayrıca 29 bin 163 video (asenkron ders), 18 bin 410 doküman paylaşıldı ve 65 bin 310 aktivite ile 14 bin 618 öğrenciye ulaşıldı. Böylece geride bırakılan dönemde günde ortalama 480 sanal sınıfta canlı ders ve 571 asenkron ders işlendi. Yine günde ortalama bin 280 aktivitenin yapıldığı dönemde 361 doküman da öğrencilerle paylaşıldı. Sizler için en iyisini dileyerek, büyük gayret sarf edildi. Bu başarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Öğrencilerimizin süreci en verimli şekilde geçirmeleri için tüm hazırlıklarımızı yaptık. İnanıyorum ki ortak sağlığımız için alınan bu kararın ardından güçlenerek çıkacağız” şeklinde konuştu.

Uzaktan eğitim süreçleri adım adım anlatıldı

Rektör Uzun’un konuşmasının ardından öğrencilere uzaktan eğitim süreciyle ilgili bazı temel bilgiler uygulamalı olarak aktarıldı. Bartın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BUZEM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Evrim Güler tarafından verilen eğitimde sitemin tüm aşamaları uygulama üzerinden anlatıldı.

“Uyum Etkinliği” öğrencilerin sorularının cevaplandırılmasının ardından son buldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.