Bartın Havadis

Rektör Uzun’dan 23 Nisan mesajı

BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ORHAN UZUN, TBMM’NİN KURULUŞUNUN 101. YILI İLE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI KUTLAYAN BİR MESAJ YAYIMLADI.

Rektör Uzun’dan 23 Nisan mesajı
210 views
22 Nisan 2021 - 13:49

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, TBMM’nin kuruluşunun 101. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan bir mesaj yayımladı.

Rektör Uzun, “Bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101’inci yılına gururla ulaştık. Bugün aynı zamanda dünyaya duru gözlerle bakan ve yarınlara heyecanla yürüyen çocuklarımızın yegâne bayramıdır.” dedi.

Rektör Uzun, mesajında şunları kaydetti; “Bir ulu çınar gibi büyüyen meclisimizin kapılarını milletimizin temsilcilerine açalı tam 101 yıl oldu. Vatanın en zor zamanlarında milletin ortak iradesinin bir yansıması olan meclisimiz, yokluklar içerisinde mücadele vererek bağımsızlığımızın kazanılmasında önemli roller üstlenmiştir. Ne mutlu bize ki tarihimiz açısından çok önemli bir yere sahip 23 Nisan’ı aynı zamanda dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olarak da kutlamaktayız. Bu bize gösteriyor ki geleceğimizin dizginlerini elimize almak için giriştiğimiz mücadele yine geleceğimiz olan çocuklarımıza armağan edilmiştir. Dünyamızı güzelleştiren yegâne şey olan çocuklarımız, yarının bilim insanı, sanatçısı, öğretmeni, mühendisi, iş adamı ya da başka konumlardaki bireyleri olarak daha güzel bir dünyanın mimarları olacaktır. Bu şuuru asla unutmayarak her zaman çocuklarımızın refahı ve mutluluğu için çaba göstermeye devam etmeliyiz. Tüm bu düşüncelerle TBMM’nin açılışının 101’inci yılında, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.