Bartın Havadis

Rektör Uzun’un 10 Kasım Mesajı

BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ORHAN UZUN, “CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, MİLLİ İRADEYİ HÂKİM KILMIŞ VE MİLLETİMİZİ BİR İDEAL ETRAFINDA BİRLEŞTİRMEYİ BAŞARMIŞTIR” DEDİ.

Rektör Uzun’un 10 Kasım Mesajı
279 views
09 Kasım 2021 - 15:30

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradeyi hâkim kılmış ve milletimizi bir ideal etrafında birleştirmeyi başarmıştır” dedi.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 83’üncü yıl dönümünde minnet ve şükranla yâd ettiklerini ifade eden Rektör Uzun, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradeyi hâkim kılmış ve milletimizi bir ideal etrafında birleştirmeyi başarmıştır. İstikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye devam ederken, O’nun ‘en büyük eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti geleceğe emin adımlarla yürümektedir” ifadelerini kullandı.

Rektör Uzun, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sadece ülkemizde değil, fikir ve başarılarıyla tüm dünyaya örnek olmuş ve adını tarih sayfalarına altın harflerle yazdırmış büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı mirası geleceğe taşımak hepimizin ortak sorumluluğudur. Ne mutlu bize ki ‘Cumhuriyet düşüncede, bilgide, sağlıkta güçlü ve yüksek karakterli koruyucular ister’ diyen Atamızın, mirasını bugün büyük bir onurla koruyor ve onu geleceğe taşıyabilmek adına var gücümüzle çalışıyoruz. Bu düşüncelerle ebediyete irtihalinin 83’üncü yılında ‘Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözleriyle bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarına bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimiz ile tüm ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyorum.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.