Bartın Havadis

TÜBİTAK destek programları hakkında bilgiler verildi

BARTIN ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN EĞİTİMLERDE TÜBİTAK’IN “1702 PATENT TABANLI TEKNOLOJİ TRANSFERİ DESTEKLEME PROGRAMI” VE “1505 ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ DESTEK PROGRAMI” HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ.

TÜBİTAK destek programları hakkında bilgiler verildi
149 views
19 Kasım 2021 - 16:50

Bartın Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde TÜBİTAK’ın “1702 Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Programı” ve “1505 Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Programı” hakkında bilgiler verildi.

Bartın Üniversitesi Proje ve Teknoloji Ofisi Genel Koordinatörlüğü ile TÜBİTAK iş birliğiyle destek programlarının anlatıldığı çevrim içi eğitim düzenlendi. TÜBİTAK-TEYDEB-TEMEG Uzmanı Hamdi Kurtcebe Aksu tarafından verilen eğitimde “1702 Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Programı” ve “1505 Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Programı” hakkında bilgiler verildi.

Yükseköğretim kurumlarında geliştirilen patentli teknolojilerin ve bilgi birikiminin, özel sektör kuruluşlarının ihtiyaçları doğrultusunda ürüne ya da sürece dönüştürülerek sanayiye aktarılması yoluyla ticarileştirilmesine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen eğitimde Aksu, Yükseköğretim kurumlarındaki patentli teknolojilerin şirketlere aktarımı konusuna değindi. Aksu, “1505 Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Programı” kapsamında yürütücü kuruluşların bilgi birikiminin müşteri kuruluşların ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürüne veya sürece dönüştürülerek ticarileştirilmesine yönelik bilgilendirmeler de yaptı.

Karşılıklı soru ve cevapların alınmasının ardından son bulan etkinliğe yoğun ilgi gösterildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.