Bartın Havadis

Bartın Irmağında beyaz köpükler oluştu

BARTIN IRMAĞININ ÇAĞLAYAN MEVKİİNDE OLUŞAN BEYAZ KÖPÜKLER IRMAK YÜZEYİNİ KAPLADI. KÖPÜKLERİN FABRİKA ATIĞI KİMYASALLARDAN OLUŞABİLECEĞİ ŞÜPHESİ ÜZERİNDE DURULURKEN ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNCE İNCELEME BAŞLATILDI.

Bartın Irmağında beyaz köpükler oluştu
281 views
09 Aralık 2020 - 14:30

Bartın Irmağının Çağlayan mevki’inde oluşan beyaz köpükler ırmak yüzeyini kapladı. Köpüklerin fabrika atığı kimyasallardan oluşabileceği şüphesi üzerinde durulurken Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerince inceleme başlatıldı.

Bartın Irmağının kıyısında tarihi su değirmenin bulunduğu Çağlayan mevkiinde su üzerinde beyaz köpükler oluştu. Irmağın durumunu gören vatandaşlar Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerine ihbarda bulundular.

Irmak suyunun bentten dökülmesiyle birlikte oluşan köpüklerin fabrika atığı kimyasallardan kaynaklanabileceği şüphesi üzerinde durulurken ırmak yüzeyinin tamamının beyaz köpüklerle kaplandığı görüldü.

İhbar üzerine bölgeye gelen Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerince inceleme başlatıldı.

Irmak çevresinde çocuğu ile birlikte gezinti yaparken karşılaştıkları manzara karşısında şok olduklarını söyleyen Önder Sucu (45), “Organize Sanayinin atıklarını salmasıdır. Başka bir şey değildir. Başka bir yerden gelme şansı yok çünkü burada. Irmağın hali zaten içler acısı. Organize Sanayi Bölgesinin atıkları ırmağı mahvediyor. Ne diyeyim. Söylenecek kelime bulamıyorsun ki. Yazıktır, şu hale bakın. Maalesef içler acısı” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.