Bartın Havadis

Bartın’da görülen Delta varyantı vakaları toplu bayram ziyaretlerine yasak getirdi

BARTIN’DA BİRDEN FAZLA KİŞİDE COVİD-19’UN DAHA BULAŞICI BİR VERSİYONU OLDUĞU BİLİNEN DELTA VARYANTINA RASTLANDI. DELTA VARYANTI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE BİRLİKTE BU KİŞİLERLE TEMASI OLANLAR KARANTİNAYA ALINIRKEN BARTIN VALİLİĞİNCE KURBAN BAYRAMINDA YÖRESEL NİTELİKTEKİ ÖZEL ETKİNLİKLERİN YASAKLANDIĞI DUYURULDU.

Bartın’da görülen Delta varyantı vakaları toplu bayram ziyaretlerine yasak getirdi
231 views
11 Temmuz 2021 - 22:10

Bartın’da birden fazla kişide Covid-19’un daha bulaşıcı bir versiyonu olduğu bilinen Delta varyantına rastlandı. Delta varyantı tespit edilen kişilerle birlikte bu kişilerle teması olanlar karantinaya alınırken Bartın Valiliğince Kurban Bayramı’nda yöresel nitelikteki özel etkinliklerin yasaklandığı duyuruldu.

Bartın Valiliğinden yapılan açıklamada, başka illerden ve ülkelerden gelmiş olsa bile aile üyeleri arasındaki bayramlaşma ve toplu yemek etkinliklerine izin verileceği, ancak toplu bayramlaşmaların, özellikle köylerde gelenek haline gelen köy ve mahalleler arası toplu olarak yapılan bayram ziyaretleri ile toplu yemek faaliyetlerinin ve köylerde Kurban Bayramı münasebetiyle düzenlenen geleneksel hale gelmiş güreş müsabakaları ile futbol turnuvalarının yasaklandığı ifade edildi. Kararda, “Ülkemizde Delta varyantı Covid-19 vakalarının görülmesi ve sayısı az da olsa ilimizde ve çevre illerde bu varyanta rastlanması nedeniyle köy muhtarları da dahil olmak üzere konunun bütün taraflarıyla yapılan değerlendirmeler sonucunda, aile ve akraba arasındaki bayramlaşma etkinlikleri dışında, yöresel nitelikteki özel etkinliklerin tedbir olarak yapılmamasının uygun olacağı sonucuna varılmıştır.” İfadeleri kullanıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.