Bartın Havadis

Vali Güner’den turuncu ve kırmızı uyarısı

SARI KATEGORİDE ORTA RİSKLİ İLLER ARASINDA YER ALAN VE NORMALLEŞME SÜRECİNİN BAŞLADIĞI BARTIN’DA DENETİMLERE KATILAN VALİ GÜNER, “ALLAH KORUSUN DAHA KÖTÜ SINIFLANDIRMALAR HEPİMİZİ KÖTÜ ETKİLER.” DİYEREK MEVCUT RİSK SEVİYESİNİN KORUNABİLMESİ VE DAHA İYİ KONUMA GEÇİLEBİLMESİ İÇİN MASKE, MESAFE VE SOSYAL MESAFE KONUSUNDA UYARILARDA BULUNDU.

Vali Güner’den turuncu ve kırmızı uyarısı
206 views
04 Mart 2021 - 13:31

Sarı kategoride orta riskli iller arasında yer alan ve normalleşme sürecinin başladığı Bartın’da denetimlere katılan Vali Güner, “Allah korusun daha kötü sınıflandırmalar hepimizi kötü etkiler.” diyerek mevcut risk seviyesinin korunabilmesi ve daha iyi konuma geçilebilmesi için maske, mesafe ve sosyal mesafe konusunda uyarılarda bulundu.

Korona virüs salgınıyla mücadelede yeni dönemin adımları 1 Mart’tan itibaren başladı. Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu kriterlere göre ülke genelinde iller risk seviyesine göre ayrıldı. Orta riskli iller kategorisinde yer alan Bartın’da denetimler için bin kişilik ekip oluşturuldu. Denetimlere katılan Vali Sinan Güner sosyal ve ekonomik hayatın devamı için kurallara uyulmasının büyük önem taşıdığını kaydetti.

Denetimlerin her gün devam edeceğini kaydeden Vali Güner, “Bugün biz bin kişi ile etkin bir denetim programına başladık. Bu her gün sürecek. Biz risk değerlendirmesinde sarı bölgedeyiz, yani bu orta risk anlamına geliyor. Orta risk grubu diğer turuncu ve kırmızıya göre daha rahat, sosyal ve ekonomik hayatı daha rahatlatan bir tedbir düzeyindeyiz. Bunu devam ettirmemiz lazım. Vatandaşlarımızın hayatlarının her aşamasında dikkatli olmalarını, bizim şu anda bulunduğumuz risk düzeyini korumamıza yardımcı olmalarını, hatta bu düzeyi maviye dönüştürmekte ortak çabamızı ortaya koymamız gerekiyor” dedi.

Vali Güner Bartın’da mutant virüs vakalarının da görüldüğüne değinirken sınıflandırma uyarısı da yaparak, “Mutant dönemindeyiz. Yeni bir versiyon bu ilimizde de görüldü. Yeni versiyon korona virüs bizde İngiltere varyantı görüldü. Bununla ilgili tedbirleri karantina ve hastaneye almak, dışarıya çıkarmamak şeklinde uyguluyoruz. Ama her şeyin başı maske, mesafe temizlik. Bu durumumuzu korumak zorundayız. Hepimizin menfaati bundadır. Çocuklarımızın okula gitmesi, iş yerlerimizin açılması, ekonomik sosyal hayatın gelişmesi bizim en azından durumumuzu korumakta ya da daha iyiye gitmektedir. Allah korusun daha kötü sınıflandırmalar hepimizi kötü etkiler. Hep birlikte başaralım.” İfadelerinde bulundu.

Vali Güner denetimler esnasında uzun süredir kapalı olan ve normalleşme süreci ile birlikte açılan bir kahvehaneye girip burada çay içerek kahveci esnafı ile sohbet etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.