Bartın Havadis

Bartın Üniversitesinde “Kamu İhale Mevzuatı” eğitimleri verildi

BARTIN ÜNİVERSİTESİNDE İHALE İŞLEMLERİNİN DAHA VERİMLİ YÜRÜTÜLMESİ VE KURUMSAL FAALİYETLERİN GÜÇLENDİRİLMESİNE YÖNELİK “KAMU İHALE MEVZUATI” EĞİTİMLERİ VERİLDİ.

Bartın Üniversitesinde “Kamu İhale Mevzuatı” eğitimleri verildi
121 views
08 Ekim 2021 - 15:40

Bartın Üniversitesinde ihale işlemlerinin daha verimli yürütülmesi ve kurumsal faaliyetlerin güçlendirilmesine yönelik “Kamu İhale Mevzuatı” eğitimleri verildi.

Bartın Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde Kamu İhale Mevzuatına ilişkin bilgiler verildi. Kamu kaynaklarının verimli kullanılması, güvenilir ve şeffaf bir ortamda alımların gerçekleştirilmesi üzerine verilen eğitimler iyi uygulama örnekleri üzerinden anlatıldı.

Bartın Üniversitesi Kutlubey Yerleşkesi Kütüphane Konferans Salonunda düzenlenen ve 2 gün süren eğitimlerin önemine değinen Personel Daire Başkanı Turgay Delialioğlu, “Üniversite olarak son iki yıldır hizmet içi eğitimlerimizi arttırarak devam ediyoruz. Başta mesleki gelişim hususları olmak üzere temel konularda mevzuat eğitimlerine büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda bu yılın 21’inci eğitimini Kamu İhale Kurumundan uzman eğitmenlerimizin katılımlarıyla yüz yüze yapma şansı bulduk. Bu önemli konuyla ilgili olarak kendilerine teşrifleri ve değerli katkıları için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Eğitimlerin ilk gününde, Kamu İhale Kurumu Uzmanı Mesut Boyraz tarafından “4734 sayılı Kamu İhale Kanunu” ile ilgili ortak hükümler ve ilgili mevzuattan doğan yükümlülüklerle ilgili bilgiler verildi. Eğitimin ikinci gününde ise Kamu İhale Kurumu Uzmanı Mahmut Sucu tarafından “Elektronik İhale ve Elektronik Eksiltme” konusunda sunumlar yapıldı. Test ortamında gerçekleştirilen eğitimlerde Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden uygulamalar gösterildi.

Bartın’daki birçok kamu kurum ve kuruluşundan da katılımların olduğu eğitimler, soru ve cevapların alınmasının ardından sona erdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.